Kaip pradėti rašyti sėkmingą blogą? - Internetinio marketingo ir SEO paslaugos - Imėja
 • Kaip pradėti rašyti sėkmingą blogą?

  Paskelbta 2014-10-15

  kaip-pradeti-rasyti

  Jau rašėme, kad blogas yra efektyvi internetinio marketingo dalis. Tačiau ne visi blogai sulaukia sėkmės, tad šiame įraše trumpai išdėstysime pagrindinius žingsnius, kurių dėka galima pasiekti gerų rezultatų.

  1. Etapas: analizė

  Turinio analizė

  Blogo esmė – geras turinys. Todėl visų pirma, reikia atlikti turinio analizę ir išsamiai ištirti, kokie blogai jau egzistuoja jūsų nišoje. Iš šios analizės galima gauti tokias detales:
  • kaip dažnai yra publikuojamas turinys
  • pagrindinės įrašų temos
  • kokios apimties ir formos įrašai dažniausiai būna

  Jeigu jūsų niša yra, tarkim, maistas – labai svarbu ir gera vizualizacija. Jei neturite ypatingų gebėjimu fotografuoti ar apipavidalinti nuotraukas, geriau pasikonsultuokite su šios srities specialistais.

  Socialiniai tinklai

  Socialiniai tinklai užima vis didesnę žmonių gyvenimo dalį, tačiau jie skiriasi vienas nuo kito. Neverta švaistyti laiko ir energijos tiems tinklams, kurie neatneš realios naudos ir nedera su jūsų blogo formatu. Jei jūs rašysite apie maistą, Pinterest, Youtube, Tublr – kanalai, kuriuose galite sulaukti pasisekimo, nes kuriate ne tik tekstinį, bet ir vizualinį turinį. Galite talpinti patiekalų nuotraukas Pinterest’e, filmuoti gaminimo procesą ir įkelti jį į Youtube. Tačiau jei jūs kuriate tik tekstinį turinį, tuomet šie sklaidos kanalai jums bus netikslingi.

  Jei jūs rašote blogą apie verslą, profesionalias paslaugas, kurias gali pirkti kitos įmonės, jums pravartu būtų savo blogą platinti LikedIn socialiniam tinkle. Jis skirtas profesionaliam bendravimui, darbo paieškai ir specialistų diskusijoms.

  Be abejo, tokie tinklai kaip Facebook ir Google Plus yra šiek tiek skirtingi, bet universalūs ir juos būtina susieti su savo blogu.

  Socialinių tinklų analizė padės surasti tinkamiausius platinimo kanalus, kurių dėka jūsų turinį pamatys optimaliausias žmonių srautas.

  Raktažodžių analizė

  Raktažodžių analizę jūs galite atlikti pasinaudoję jau anksčiau publikuotame straipsnyje apie raktinių žodžių paiešką. Kai surasite tinkamas frazes, pabandykite patys jų paieškoti internete. Tokiu būdų pamatysite, kas daugiausiai ir apie ką rašo. Labiausiai išsiskiriančius puslapius įsidėmėkite, kai pradėsite skelbti įrašus, galėsite užmegzti kontaktą su šiaip tinklalapiais ir pasiūlyti jiems savo įrašus. Tik atminkite, kad siūlyti savo įrašus verta tik tuo atveju, jei to puslapio turinys yra susijęs su jūsų blogo turiniu. Nebandykite bet kokiu būdu siekti populiarumo ir visiemss aukštą lankomumą turintiems puslapiams siūlyti savo įrašus.

  2. Etapas: sunkus darbas

  Į šį etapą įeina visos likusios užduotys. Tai, ką padarėte pirmame etape, reikalinga gimus idėjai. Kai jau pradedate ją įgyvendinti, kasdien atliksite analizes, nes sieksite tobulinti savo blogą. Reaguosite į skaitytojų nuomonę, tendencijas, galbūt šiek tiek pakeisite profilį. Svarbu nepamiršti, kad blogas yra projektas, kuriam neužtenka tik turinio. Reikia viešinimo, patrauklaus dizaino, apipavidalinimo, komunikavimo su skaitytojais, tendencijų sekimo ir nuolatinės analizės.
  Taigi, kiekvienas čia išvardintas punktas galėtų būti išplėstas ir papildytas, tačiau mes pabrėžiame svarbiausias užduotis. Be abejo, niekada nepamirškite, kad blogas nėra tik tekstas, tai yra teksto, dizaino, sumanumo, išskirtinumo, stiliaus ir naujovių visuma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Check Our FeedVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Linkedin